متون عمومي
1

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۲۴.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۲۷.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۳۰.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۳۳ (2).jpg

2

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۳۷.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۳۵.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۴-۵۸-۳۸.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۸-۱۳-۵۱.jpg

3

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۸-۱۳-۵۹.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۸-۱۴-۰۲.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۸-۱۴-۰۶.jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۳۰_۱۸-۱۴-۰۹.jpg
1396/10/9 شنبه به مناسبت سالروز حماسه 9 دی؛ نشست کتاب خوان تجلی بصیرت در ساری برگزار شد با حضور جمعی از مسئولین، کتابداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست کتاب خوان تجلی بصیرت از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در این نشست که با حضور آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر، مقدسی مدیرکل صداوسیمای مرکز مازندران، یزدان شناس مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و نمایندگان برخی دستگاه های اجرایی و جمعی از بسیجیان، کتابداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی سخنانی با بیان اینکه میز کار مدیران خاکریز و سنگر انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: 9 دی روز تجدید پیمان با رهبری و آرمان های انقلاب اسلامی و فراتر از مسائل جناحی است و هر کس در هر جایگاهی باید نسبت به بزرگداشت این روز بزرگ، اقدام کند و اداره کل کتابخانه های عمومی نیز با برگزاری نشست کتاب خوان، حسب وظیفه و رسالت فرهنگی خود، به دنبال تبیین مسائل با معرفی بهترین کتاب های نوشته شده با موضوع فتنه سال 88 است.

وی افزود: باید دشمن را از طمع و دست اندازی به ساحت انقلاب ناکام گذاشت و این اتفاق نخواهد افتاد مگر با تلاش برای بصیرت افزایی در بین آحاد مردم و انسجام و وحدت جامعه با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد.

ولی پور همچنین کتاب «شورش اشرافیت بر جمهوریت» نوشته حمیدرضا اسماعیلی را برای حاضرین معرفی کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در خصوص این کتاب، اظهار داشت: نویسنده در این کتاب با نگاهی علمی، حوادث قبل و پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، راهبردها و سازماندهی نیروهای سیاسی را مورد بررسی قرار داده است.

ولی پور با بیان اینکه نویسنده با استفاده از نظرات؛ عبدالکریم سروش، حسین بشیریه و سعید حجاریان و رادیوها و تلویزیون‌های بیگانه، کتاب "شورش اشرافیت بر جمهوریت را در 9 فصل نوشته و تدوین کرده است، گفت: فرآیند دستیابی به نامزد انتخاباتی، نقش و تلاش دولت‌های بیگانه و اپوزیسیون، شورش بر جمهوریت و شکل‌گیری برخی مولفه‌های ایدئولوژی تجدیدنظر طلبان، عناوین برخی از فصل‌های این کتاب‌اند.

در ادامه آیت الله معلمی طی سخنانی، 9 دی را برخاسته از ایمان مردم و بصیرت دینی جامعه ایرانی برشمرد و اظهار داشت: فتنه گران که اصل نظام و حتی مقدسات را نشانه گرفته بودند با ایستادگی و قیام ملت ایران از پا نشستند و توطئه های خود را با حضور بهنگام مردم خنثی شده دیدند که این بصیرت واقعی، ملت مسلمان ایران را شایسته بهترین خدمت و زندگی می کند که وظیفه مسئولین است.

وی با قدردانی از مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به جهت برگزاری این نشست بصیرتی، اذعان کرد: خانم دکتر ولی پور نه بعنوان فرزند شهید، که بعنوان فرزند فهم، به برگزاری این نشست ها اقدام می کند که نشاندهنده بصیرت مدیران انقلابی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با معرفی کتاب «دفاع از هویت جمعی کشور و ملت» که در بردارنده مواضع مقام معظم رهبری در قبال فتنه سال 88 است را معرفی کرد و اظهار داشت: شناخت دشمن و راه های نفوذ آنان در رهنمودهای مقام معظم رهبری در ایام فتنه از مسائلی است که به خوبی در این کتاب بیان می شود.

امام جمعه قائمشهر همچنین کتاب «نقشه نقش بر آب» که آن هم مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ فتنه سال 88 است و کتاب «نقش انگلیس در فتنه» از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر پیرامون فتنه سال 88 معرفی کرد.

در ادامه مقدسی مدیرکل صداوسیمای مرکز مازندران به معرفی کتاب پرداخت.

وی در مقدمه معرفی خود، اظهار داشت: فرمایشات آیت الله معلمی در مورد اقدامات انقلابی مدیرانی مانند خانم دکتر ولی پور باید رسا و با تاکید بیان شود چرا که برای مسئله ارزشمند بصیرت افزایی تلاش انقلابی می کنند؛ بصیرت لازمه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و مبارزه با کژی ها و ناراستی هاست و الگوشدن بصیرت مردم در حماسه 9 دی، خواست الهی و با درایت مقام معظم رهبری بوده است و مسلما حرکت عظیم ملت ایران که حماسه های مختلفی را تا به اینجا خلق کرده اند، به نتایج درخشانی خواهد رسید.

مقدسی با معرفی کتاب «آزمون بصیرت» در مورد بیانات مقام معظم رهبری پیرامون حماسه 9 دی، گفت: این کتاب که تا آبان ماه 94 بروز شده است، جهت نگاه متفاوت تری نسبت به کتاب های دیگری که با این موضوع به چاپ رسیده است دارد و هر محققی که بخواهد در این زمینه تحقیق کند، مطالعه این کتاب کمک شایانی به او خواهد کرد.

وی تبیین حوادث رخ داده جهت عبرت گیری و درس برای آینده را علت مهم لزوم مطالعه بیشتر در این زمینه برشمرد و افزود: کتاب های دیگری مانند «شرح ماجرا» و «کالبد شکافی فتنه 88» از کتاب های مفید دیگری هستند که نگاشته شده اند و مطالعه آنها بسیار سودمند است.

در پایان خانم ملازاده مادر بزرگوار شهید مدافع حرم محمود رادمهر کتاب «شهید عزیز» پیرامون زندگی و سیره شهید رادمهر را معرفی کرد.

وی ولایتمداری، دینمداری و هوشمندی در لحظات حساس را از ویژگی های ممتاز شهید رادمهر دانست و همگان را به مطالعه کتاب هایی که منش شهدا را بازگو می کنند تشویق کرد.

گفتنی است در این مراسم میثم رنجبر از شعرای آئینی و انقلابی استان اشعاری پیرامون انقلاب اسلامی و حماسه 9 دی قرائت کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 906

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991