متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار شهرستان
1396/9/16 پنجشنبه رضیان نماینده مجلس شورای اسلامی: عدم پرداخت سهم کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها ضربه زدن به فرهنگ کشور است جلسه بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی قائمشهر با حضور ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، رضیان نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی و محمدی فرماندار قائمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، جلسه ای با حضور آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، عبدالله رضیان نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی و مهدی محمدی فرماندار قائمشهر در کتابخانه عمومی جمشید احمدی قائمشهر برگزار شد که طی آن وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، چگونگی پرداخت سهم کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها و اجرای برنامه های ترویجی و تبلیغی کتابخوانی بررسی شد.

ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه، توجه مسئولان در مدیریت کلان به مقوله کتابخانه های عمومی و مسئله مهم کتابخوانی را ناکافی دانست و اظهار داشت: کاستی هایی در برنامه ریزی و قانونگذاری وجود دارد که باید با شناخت کافی نسبت به این حوزه جبران شود.

وی افزود: از هر فرصتی برای نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی استفاده کرده ایم و برای فراگیر شدن این مسئله راهی جز ایجاد دغدغه همگانی در بین مسئولین وجود ندارد.

رضیان نماینده مجلس شورای اسلامی نیز حرکت یک نهاد برای چنین رسالت بزرگی را دشوار دانست و اذعان کرد: عزم مسئولین برای توسعه کتابخانه های عمومی باید جزم باشد و موجی فراگیر از دغدغه مندی در این حوزه شکل گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت همراهی شهرداری ها در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی، تخطی از این قانون را نه تنها یک جرم بلکه ضربه زدن به فرهنگ کشور توصیف کرد.

در ادامه محمدی فرماندار قائمشهر با قدردانی از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان در اجرای برنامه های جذاب ترویج کتابخوانی، وضعیت کتابخانه های عمومی را مناسب و قابل دفاع دانست و بر رفع برخی مشکلات موجود نیز تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری نمود روزی شاهد نتیجه مطلوب و حداکثری تلاش کتابداران باشد که این موضوع به خواست و اراده عمومی مردم بسیار بستگی دارد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 893

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما