متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار شهرستان
1396/9/27 دوشنبه از سوی اداره کتابخانه های عمومی نکا برگزار شد؛ شونیشت کتابخوانی در روستای شیرکلای نکا با استقبال مردم روستا اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نکا، سومین شونیشت کتابخوانی را در روستای شیرکلا و با مشارکت صمیمانه مردم روستا برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، فاطمه سادات جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی نکا در این رابطه اظهار داشت: سومین برنامه شونیشت با استقبال صمیمی مردم روستای شیرکلا، در این روستا که در منطقه هزار جریب شهرستان نکا واقع است برگزار شد.

وی افزود: این نشست با درخواست و پیگیری های دهیار و شورای اسلامی روستا برگزار و با حضور فرهیختگان و نویسندگان بومی همراه شد و حضور پررنگ مردم روستا نشان داد فرهنگ مردم گرایش زیادی به کتابخوانی دارد و اگر برنامه های ترویج کتابخوانی در زمان مناسب و با جذابیت هایی همراه باشد، مردم از این مسائل مهم فرهنگی استقبال خواهند کرد حتی اگر در روستایی باشد که فاصله زیادی با شهر دارد.

جعفری اجرای برنامه های سنتی مازندران مانند قصه گویی، نقالی و افسانه خوانی را از ویژه برنامه های این نشست برشمرد و گفت: معرفی کتاب هایی با موضوع مازندران از سوی فرهیختگان حاضر در جلسه انجام شد و بخش های مهمی از تاریخ و فرهنگ مازندران برای آنها معرفی گردید.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی نکا همچنین از استقبال بخشدار منطقه از این برنامه و دعوت از اداره کتابخانه های عمومی برای اجرای این برنامه در دیگر روستاها خبر داد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1122

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما